ME w saneczkarstwie: Faworyci – jedynki kobiet

fot.veltins-eisarena.de

fot.veltins-eisarena.de
fot.veltins-eisarena.de

Pierwszego dnia mistrzostw oprócz dwójek rywalizować będą także kobiety. Główną faworytką zawodów jest obrończyni tytułu i liderka Pucharu Świata Tatjana Huefner.

Niemki

Faworytkami tradycyjnie będą reprezentantki Niemiec na czele z Tatjaną Huefner. Mimo tylko jednego zwycięstwa w Lake Placid doświadczona Niemka jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Rok temu podczas czempionatu Starego Kontynentu Huefner jako jedyna z Niemek zdobyła medal. Niemka z 3. miejsca po pierwszym ślizgu awansowała na 1. miejsce na koniec zawodów. Jedną z faworytek jest również Natalie Geisenberger, która mimo słabego początku sezonu powinna również walczyć o mistrzostwo Europy.

Inne państwa daleko z tyłu

W tym sezonie z Niemkami o zwycięstwa walczyły tylko zawodniczki z Ameryki Północnej. Głównie dlatego, że większość rund Pucharu Świata odbyła się za oceanem. Najwyżej w generalce wśród europejskich saneczkarek spoza Niemiec jest Birgit Platzer. Austriaczka jest aktualnie 9. zawodniczką Pucharu Świata. Szanse na medal mają także medalistki z ubiegłego roku. Jednak Eliza Cauce i Tatjana Iwanowa w tym sezonie trochę zawodzą.

Szanse Polek

Rok temu w Altenbergu lepiej z naszych 2 zawodniczek spisała się Natalia Wojtuściszyn. W tym roku o wyższe miejsce powalczyć powinna Ewa Kuls. Polka kończyła zawody w tym sezonie pod koniec drugiej dziesiątki. Wojtuściszyn tylko raz awansowała do zawodów głównych.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.