ME w biathlonie: Polki tuż za podium!

Ukraińska sztafeta wywalczyła złoty medal w biegu sztafetowym 4×6 km w biathlonowych Mistrzostwach Europy w Otepaeae. Polki zajęły dopiero czwarte miejsce. To spore rozczarowanie, ponieważ inne ekipy startowały w rezerwowych składach.

W naszej sztafecie pobiegły najmocniejsze zawodniczy z kadry: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Krystyna Guzik. Początkowo nasze biathlonistki pokazywały klasę i w pewnym momencie miały nawet 30 sekund przewagi nad drugimi Niemkami. Niestety, najpierw trzy pudła na strzelnicy zaliczyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, a na ostatniej zmianie Krystyna Guzik miała cztery nietrafienia. Przy słabszej formie biegowej Krystyna doprowadziła naszą sztafetę na czwartym miejscu. Wygrały Ukrainki z jedną karną rundą. Drugie były Niemki (+19,9 sek), a na najniższym stopniu podium Francuzki (+ 21,4). Polki straciły 39,9 sekundy.