ME w biathlonie: Julia Dżyma mistrzynią Europy w sprincie, dobry występ Magdaleny Gwizdoń

fot: eurosport.onet.pl

fot: eurosport.onet.pl
fot: eurosport.onet.pl

Julia Dżyma wywalczyła złoty medal w konkurencji sprintu na biathlonowych mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. Ukrainka wyprzedziła dwie Rosjanki: Swietłanę Slepcową i Irinę Starykh. Po raz kolejny bardzo dobrze spisała się Magdalena Gwizdoń, która była szósta.

Julia Dżyma była jedną z głównych kandydatek do końcowego triumfu w sprincie. Ukrainka w ostatniej chwili dołączyła do kadry na mistrzostwa Europy i udowodniła, że był to dobry wybór. 26-latka z Kijowa, która z powodzeniem rywalizuje także w Pucharze Świata, była bezbłędna na strzelnicy i dzięki temu odniosła zdecydowane zwycięstwo, finiszując z wynikiem 21:02,3. Drugie miejsce w sprincie zajęła Swietłana Slepcowa, która również zakończyła zawody z czystym kontem. Trzecia pozycja przypadła kolejnej Rosjance – Irinie Starykh. Dla 29-latki to drugi medal wywalczony podczas zawodów w Dusznikach-Zdroju. Dwa dni wcześniej Starykh została mistrzynią Europy w biegu indywidualnym.

Dobrze w piątek spisała się Magdalena Gwizdoń. Polka bardzo długo utrzymywała się w ścisłej czołówce i miała nawet szanse na podium, ale pudło podczas ostatniej wizyty na strzelnicy przekreśliło szanse na wymarzony wynik. Ostatecznie najbardziej doświadczona z polskich biathlonistek finiszowała z szóstym rezultatem. Tuż przed Gwizdoń uplasowała się znana z biegów narciarskich Denise Herrmann, która była najszybsza na trasie, ale musiała pokonać dwie rundy karne.

Dość długo w walce o czołową dziesiątkę liczyła się Monika Hojnisz, ale chorzowianka spudłowała w dziesiątym strzale. Ten błąd kosztował Polkę około 30 sekund i zepchnął ją na 16. miejsce. Krystyna Guzik z czterema pudłami była 34., Karolina Pitoń z jedną pomyłką finiszowała jako 35., a Kinga Mitoraj była 57. Jedyną reprezentantką gospodarzy, która nie zakwalifikowała się do biegu pościgowego jest Anna Mąka, która ukończyła bieg na 71. lokacie.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.