ME w biathlonie: Brązowy medal dla Krystyny i Grzegorza Guzików w supermikście

DSC_0018 (Copy)

W ostatnim dniu biathlonowych Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdrój Polska doczekała się medalu. Krystyna i Grzegorz Guzikowie wywalczyli brązowy medal w supermikście. Zwyciężył duet z Rosji. 

W porównaniu do poprzednich biegów, zarówno Krystyna jak i Grzegorz bardzo dobrze spisywali się na strzelnicy. Brak karnych rund i bardzo dobry bieg pozwoliły na wywalczenie brązowego medalu. To pierwszy medal mistrzostw Europy w karierze dla Krystyny i Grzegorza. – W dzisiejszym biegu kluczowe było celne strzelanie, trzeba było być bezbłędnym. Dzisiaj w moim wykonaniu wróciło ono do normy – choć nie tej z Mistrzostw Europy, bo tutaj pod tym względem nie wyszedł mi dotychczas żaden bieg – komentowała zaraz po biegu na antenie Polsatu Sport Krystyna Guzik.

Kolejny złoty medal wywalczyli reprezentanci Rosji w składzie Daria Wirolajnen i Jewgienij Garaniczew. Polski duet stracił do nich 13,9 s. Srebrny medal wywalczyli Norwegowie Ingrid Landmark Tandrevold oraz Vetle Sjastad Christiansen (+6,3 s).

Pełne wyniki biegu

To była przedostatnia konkurencja Mistrzostw Europy w biathlonie. O 13:00 rozpoczął się bieg sztafet mieszanych z udziałem polskiej drużyny.

źródło: informacja własna / PAP 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.