Matts Olsson opuści sezon 2015/2016

Photo credit: apasp / Foter / CC BY
Photo credit: apasp / Foter / CC BY

Sezon zimowy 2015/2016 jeszcze przed nami. Jednak szwedzki alpejczyk Matts Olsson może już myśleć o kolejnym. Z powodu kontuzji kolana będzie bowiem musiał całą przyszłą zimę spędzić na leczeniu i o ściganiu w najbliższym czasie nie ma mowy.

Olsson uszkodził prawe kolano podczas obozu treningowego kadry szwedzkich narciarzy alpejskich w Ushuaia w Argentynie. Mimo, że początkowo liczył on na szybki powrót do zdrowia i występ w zawodach otwarcia Pucharu Świata w Soelden, które odbędą się 25. października, to okazało się, że będzie musiał zmienić swoje plany startowe.

Badanie rezonansem magnetycznym w klinice Sophiahemmet w Sztokholmie wykazało u szwedzkiego specjalisty od giganta uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Kontuzja ta będzie wymagała operacji. Na szczęście Szwed zachował ruchomość w stanie kolanowym i nie ma żadnego obrzęku.

Olsson wyraził rozczarowanie z powodu zaistniałej sytuacji, ale zamierza poświęcić odpowiednią ilość czasu na powrót i ma nadzieję na to, że uda mu się wrócić do pełnej dyspozycji przed startem kolejnego sezonu.

Źródło: skiracing.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.