Matthias Mayer gotowy do powrotu

fot. aline "blue" / CC BY NC ND

fot.  aline "blue" / CC BY NC ND
fot. aline “blue” / CC BY NC ND

Austriacki alpejczyk Matthias Mayer po kilkumiesięcznej przerwie w końcu jest gotowy aby powrócić do ścigania. Pierwszą okazją do występu w zawodach będzie dla niego PŚ w Lake Louise.

Mayer w grudniu w Val Gardenie złamał dwa kręgi w odcinku piersiowym kręgosłupa. Długo dochodził do pełnej sprawności, ale nareszcie problemy zdrowotne są już za nim. Kolejnym przystankiem w PŚ jest fińskie Levi, jednak odbędą się tam zawody w slalomie, a to zdecydowanie nie jest domeną Mayera, który jest aktualnym mistrzem olimpijskim w zjeździe. Pierwszą możliwością do powrotu na trasy PŚ będzie dla Mayera rywalizacja w Lake Louise, która rozpocznie się od zjazdu 26. listopada. – Niesamowicie się z tego cieszę. Mam w sobie ogień – powiedział Mayer. Nastawienie austriackiego alpejczyka przed powrotem jest bardzo dobre – Mam więcej masy mięśniowej niż w poprzednim roku. Chciałbym w końcu przetrwać cały sezon bez kontuzji.

Austriak przyznał, że jego celem po powrocie jest miejsce w pierwszej piątce, co jest odważną deklaracją, ale świadczy o tym, że zawodnik musi czuć się bardzo dobrze i pewnie. – Nie będę jednak zły, jeśli będę w dziesiątce – dodał 26-letni alpejczyk.

Zapytany o plan na przyszły sezon odpowiedział – Widzę, że krok po kroku wracam na szczyt – zakończył pewny siebie narciarz.

Źródło: derstandard.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.