Matthias Guggenberger trenerem braci Dukursów

fot. laola1.tv

fot. laola1.tv

Matthias Guggenberger kontynuuję karierę trenerską. Były austriacki skeletonista stawia sobie coraz wyższe cele. Został on trenerem słynnych łotewskich braci Dukursów.

Z powodu operacji kolana Guggenberger postanowił zawiesić karierę skeletonisty po sezonie 2017/18. Wówczas został trenerem Austriaków – Janine Flock i Floriana Auera oraz Belgijki Kim Meylemans. Guggenberger sprawdził się w roli trenera i został szkoleniowcem braci Dukursów.

Martins Dukurs to najbardziej utytułowany skeletonista w historii. W tym roku w Whistler zdobył szósty złoty medal mistrzostw świata. Łotysz jest również wielokrotnym mistrzem świata i zdobywcą Kryształowej Kuli. Zdobył także srebrne medale na igrzyskach olimpijskich w Vancouver i Soczi.

Młodszy brat Martinsa – Tomass – nie ma na swoim koncie aż tylu sukcesów. Jednak od wielu lat jest w ścisłej światowej czołówce skeletonowego Pucharu Świata. W 2016 roku został mistrzem Europy, a w 2015 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata. W przyszłym sezonie przekonamy się, jak łotewscy bracia poradzą sobie pod kierunkiem nowego trenera.

źródło: ibsf,org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.