Matthias Brügger złamał nadgarstek

fot. Plamen Velev / CC BY ND

fot. Plamen Velev / CC BY ND
fot. Plamen Velev / CC BY ND

Szwajcarski alpejczyk Matthias Brügger zaledwie kilka dni temu zadebiutował w Pucharze Świata i prawdopodobnie był to jego pierwszy i ostatni występ w PŚ w tym sezonie. Z powodu złamania nadgarstka Brügger będzie musiał pauzować trzy miesiące.

Szwajcarski narciarz znalazł się w składzie swojego kraju na pierwszy slalom sezonu w Levi. Podczas przygotowań do tych zawodów w szwedzkim Kåbdalis doznał urazu dłoni. Pierwsze badania jakie przeszedł on w Szwecji nie wykazały żadnego złamania. Pomimo bólu Brügger wystartował w Levi, ale nie ukończył tam pierwszego przejazdu.

Ponieważ ból ręki nie opuszczał 23-latka to po powrocie do Szwajcarii postanowiono jeszcze raz ją przebadać w szpitalu w Zurychu. Lekarze poinformowali Brueggera, że złamał on kość księżycową w nadgarstku i będzie musiał zrobić sobie około 3-miesięczną przerwę od jazdy.

Trudno spodziewać się, że Brügger jeszcze będzie miał okazję wystąpić w sezonie 2016/2017 w Pucharze Świata, zwłaszcza że jazda w slalomie – konkurencji w której specjalizuje się Brügger – związana jest ze zbijaniem tyczek dłonią. Szwajcar żałuje przede wszystkim, że nie będzie mógł pokazać się przed własną publicznością w Adelboden i Wengen.. Zawodnik jednak ma nadzieję, że zdoła jeszcze w drugiej części sezonu wziąć udział w zawodach FIS i Pucharze Europy.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.