Matjaz Zupan nowym trenerem w Bułgarii

Bułgarski Związek Narciarski ogłosił kadry na sezon 2017/2018 w skokach narciarskich. Najważniejsza zmiana to ta na stanowisku szkoleniowca reprezentacji, którym został Matjaz Zupan.

Po wyjątkowo słabym sezonie 2016/2017 w wykonaniu Władimira Zografskiego pod okiem Alexandra Pointnera nastąpiła zmiana w gronie trenerskim. Austriaka zastąpił znany z wcześniejszej pracy w choćby Słowenii czy Francji Matjaz Zupan. Kadrę B objął za to samodzielnie, a nie jak przed rokiem w duecie z Metodim Sawczowem, Zdrawko Zdrawkow.

Składy reprezentacji pozostały praktycznie takie same. W kadrze narodowej wciąż samotnie widnieje Władimir Zografski. Jej zaplecze tworzyć będą Wiktor Christow, Jani Georgiew, Krasimir Simitczijski oraz Iwan Sławków. Jest to zatem grupa z poprzedniej kampanii bez brata Wladimira, Martina.

Bułgarskiego jedynaka w Pucharze Świata czeka jednak długa droga by wrócić do dobrej dyspozycji. Zografski poszukuje jej już dobre parę sezonów i wciąż nie może wspiąć się na szczyt swoich umiejętności, by pokazać drzemiący w nim wciąż talent. W tym pomóc ma Zupan, a według zawodnika widać już pierwsze efekty pracy z nowym trenerem.

Źródło: bfski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.