Mateusz Wantulok dla Sportsinwinter.pl: “Chciałbym startować w Pucharze Świata!”

Mateusz Wantulok
fot. Aneta Gąska

Podczas Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej w Szczyrku mieliśmy okazję porozmawiać z brązowym medalistą zawodów. Mateusz Wantulok zaliczył kolejny udany start w krajowych zawodach. Zawodnik nie kryje jednak, że nie jest do końca usatysfakcjonowany. – Moje skoki są ostatnio dobre technicznie, natomiast dzisiejszy mocno spóźniłem, więc nie dałem rady polecieć dalej – przyznał Wantulok. – Jestem bardzo zły, że tak wyszło!

Kombinator przyznał również, że skocznia w Szczyrku nie należy do jego ulubionych, ponieważ woli duże obiekty. Wiedział też po skoku, że szans na złoty medal nie ma. – Nie jestem w kadrze, więc trzecie miejsce z tego punktu widzenia mnie zadowala – ocenia brązowy medalista MP. – W biegu najgorszy był początek, bo na ostatnich okrążeniach biegło mi się dużo lepiej. Zawodnik powiedział nam także o jego przygotowaniach do sezonu zimowego. – Zrealizowałem 100 % swojego planu i bez żadnych większych problemów. Co prawda były kontuzje, ale trwały one krótko. Praktycznie wykluczały mnie z treningów na tydzień, dwa – tłumaczy Mateusz. – Wszystko idzie w dobrym kierunku, natomiast nie do końca jestem zadowolony z formy biegowej. Kombinator zaznaczył również, że w skokach nie musi nic poprawiać. – Rzadko mi się zdarza nie trafić w próg – zaznacza. – Zimą chciałbym startować w Pucharze Świata, bo po to się przygotowuję. Ponadto Uniwersjada i Mistrzostwa Świata (jeśli się uda) – zakończył Wantulok.

Puchar Świata w kombinacji norweskiej rozpocznie się 29. listopada w fińskiej miejscowości Ruka, a zakończy 14. marca w norweskim Oslo. Kryształowej Kuli bronić będzie Niemiec Eric Frenzel.

Wywiad w formie video.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.