Mateusz Luty i saneczkarska dwójka na 11. miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata

20:26, 11.12.2018 Kamil Karczmarek

W Siguldzie rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w bobslejach. Mateusz Luty zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch zawodach. Na tej samej pozycji w klasyfikacji saneczkarskich dwójek znajdują się Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

Polska bobslejowa dwójka Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski dwukrotnie zajęła 11. miejsce w zawodach w Siguldzie. Polski pilot dwukrotnie wywalczył 136 punktów do klasyfikacji generalnej. Daje to 11. pozycję w łącznej klasyfikacji. Dwukrotnie triumfował Francesco Friedrich. Niemiec z dorobkiem 450 punktów zdecydowanie prowadzi. Drugi ze stratą 30 punktów jest Oskars Kibermanis. Na trzeciej pozycji ex aequo są Christoph Hafer, Nico Walther, Dominik Dvorak i Maxim Andrianow.

Klasyfikacja generalna PŚ w bobslejach

Saneczkarze wystartowali już w trzecich zawodach w sezonie. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli w Calgary 10. miejsce. Polacy utrzymali 11. pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderami są Thomas Steu/Lorenz Koller, którzy zajęli 3. pozycję. W jedynkach mężczyzn trzeci raz z rzędu wygrał Wolfgang Kindl. Austriak ma 105 punktów przewagi nad Felixem Lochem i Johannesem Ludwigiem, którzy zajmują ex aequo drugie miejsce. Maciej Kurowski jest 24., a Mateusz Sochowicz 30.

W klasyfikacji jedynek kobiet Natalia Wojtuściszyn plasuje się na 25. miejscu. Ewa Kuls-Kusyk z powodu kontuzji nie wystartowała w Calgary i jest na 31. pozycji. Natalie Geisenberger po trzech zwycięstwach przegrała z Julią Taubitz. Starsza z Niemek ma 30 punktów przewagi nad młodszą. Po triumfie w Calgary Niemki awansowali na prowadzenie w klasyfikacji zawodów drużynowych. Polacy po raz drugi w sezonie zajęli 8. miejsce i na tej samej pozycji są w klasyfikacji.