Maryna Gąsienica-Daniel ze złotem Mistrzostw Polski w gigancie, Mistrzostwo Czech dla Pauláthovej

16:46, 02.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:17, 02.04.2017

Maryna Gąsienica-Daniel zdobyła drugi w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Do złotego medalu za slalom, który miał miejsce wczoraj, dziś Maryna dorzuciła drugi medal z najcenniejszego kruszcu za slalom gigant. W zawodach w Szpindlerowym Młynie 23-letnia polska zawodniczka zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Kateřiną Pauláthovą, która została Mistrzynią Czech.

W pierwszym przejeździe wyraźną przewagę nad pozostałymi Polkami zaznaczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Zajmowała ona drugie miejsce za Czeszką Kateřiną Pauláthovą ze stratą 0,30 sek. Nieduża różnica między Czeszką a Polką pozwalała wierzyć, ze Marynie uda się dzisiaj zwyciężyć w zawodach. Trzeci wynik pierwszego przejazdu miała Gabriela Capová, nad którą Pauláthová miała 0,89 sek. przewagi. Czwarta była kolejna z Czeszek Pavla Klicnarová (+1,35 sek.), piąta Białorusinka Maria Szkanowa (+1,68 sek.), szósta Czeszka Kateřina Kotrlová (+1,70 sek.), siódma Sabrina Bauer z Austrii (+1,90 sek.), a na miejscu ósmym znalazła się druga z Polek - Daria Krajewska. Do pierwszego miejsce Daria traciła 2,02 sek., zaś do Maryny Gąsienicy-Daniel 1,72 sek. Kolejną z Polek była Katarzyna Wąsek na miejscu 12. (+3,37 sek.). Na 16. miejscu klasyfikowana była Zofia Zdort (+4,36 sek.), na 20. Hanna Miśniakiewicz (+4,89 sek.), na 21. Maria Łuczak (+5,16 sek.), a na 31. Karolina Pieprzak (+6,84 sek.), na 35. Julka Włodarczyk, na na 37. Aleksandra Malinowska, na 44. Maria Leonowicz i na 50. Oliwia Pohl. Przejazdu nie ukończyły Magda Kłusak i Weronika Klimek.

Wyniki po 1. przejeździe giganta kobiet

Duże różnice między najlepszymi Polkami po pierwszym przejeździe nie wróżyły wielkich zmian po przejeździe drugim. Rewolucji nie było i po złoty medal Mistrzostw Polski w gigancie sięgnęła Maryna Gąsienica-Daniel. To już jej drugie złoto za gigant, pierwsze wywalczyła w 2015 roku w Szczyrku. Maryna kontynuuje wspaniałe rodzinne tradycje. Wielokrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski jest bowiem jej starsza siostra Agnieszka Gąsienica-Głaczan, która tytuł Mistrzyni Polski zdobywała aż 11 razy. Maryna w dzisiejszych zawodach zajęła 2. miejsce, triumfowała natomiast Kateřiną Pauláthovą, która w drugim przejeździe jeszcze powiększyła przewagę nad Polką do 0,84 sek. Trzecie miejsce utrzymała Gabriela Capová (+1,11 sek.), której przypadł srebrny medal Mistrzostw Czech, zaś czwarta była Kateřina Kotrlová (+2,59 sek.) - trzecia wśród Czeszek. Piąte miejsce zajęła Sabrina Bauer, a szóste Pavla Klicnarová. Nie było zmian jeśli chodzi o kolejne miejsce wśród Polek. Srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła Daria Krajewska (7. miejsce w zawodach) - juniorska Mistrzyni Polski w gigancie, a brązowy Katarzyna Wąsek (9. miejsce). Na 14. miejscu sklasyfikowana była następna Polka - Zofia Zdort. Na pozycji 17. znalazła się Maria Łuczak, na 18. Hanna Miśniakiewicz, na 28. Aleksandra Malinowska, na 29. Karolina Pieprzak, na 30. Julia Włodarczyk, a na 36. Oliwia Pohl. Drugiego przejazdu nie ukończyła Maria Leonowicz.