Maryna Gąsienica-Daniel porusza się już bez pomocy kul [wideo]

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozkręca się na dobre. Na starcie nie widzieliśmy dotąd Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka doznała kontuzji w trakcie obozu przygotowawczego przed sezonem i na starty będzie musiała długo poczekać. Dziś opublikowała jednak filmik, na którym stawia pierwsze kroki bez pomocy kul.

Maryna Gąsienica-Daniel to obecnie najlepsza polska alpejka. We wrześniu doznała jednak jednak kontuzji złamania kości piszczelowej. Dlatego nie startuje w zawodach Pucharu Świata. Dotąd Polka poruszała się o kulach. Dzisiaj podzieliła się ze swoimi kibicami dobrą informacją. Na swoim instagramowym profilu opublikowała filmik, na którym stawia pierwsze kroki o własnych siłach. – Ślę ogromne podziękowania dla załogi Scanmed za profesjonalną opiekę i pomoc w powrocie do zdrowia – napisała zawodniczka. Maryna dziękowała także fizjoterapeucie, rodzinie, sztabowi, związkowi i sponsorom.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I had my first steps without crutches today ❗?????? Ślę ogromne podziękowania dla załogi Scanamed za profesjonalną opiekę i pomoc w powrocie do zdrowia☺ Szczególne podziękowania dla Doktora Mateusza Mackosia za poskładanie mnie w jedna całość ❗??⚙?? Podziękowania należą się również dla fizjoterapeuty @marek_migdal za prowadzenie procesu rehabilitacji❗?‍♂ Jestem wdzięczna również mojej kochanej Rodzinie, wspaniałemu Teamowi @buczynskiprzemek,@marcin_orlowski, @uisherahouse i Polskiemu Związkowi Narciarskiemu za wsparcie w tym trudnym czasie! Dziękuje również Paulinie i Michałowi Obtułowiczom za opiekę fizjoterapeutyczną w Zakopanem❗☺ Thank you to my sponsors for their continued support❗ @poltent_pl @atomicski @4f_official @uvexpolska #thankyouall #progressissuccess #stepbystep #iwillbebacksoon #cantwaittoski #livetoski

Post udostępniony przez Maryna Gasienica Daniel (@marynagd)

Kiedy triumfatorka Pucharu Europy wróci do treningów na śniegu? – Trudno o taką [datę], bo każdy proces rehabilitacji jest trochę inny i ciało inaczej reaguje na wszystkie interwencje chirurgiczne, na to, jak się wszystko regeneruje. Ja też liczę na styczeń, ale nie mogę na dziś powiedzieć, czy to pewna data, czy nie – powiedziała nam Maryna w październikowym wywiadzie (czytaj tutaj). W tej samej rozmowie Gąsienica-Daniel przyznała, że chciałaby wystartować w finałowych zawodach Pucharu Świata tej zimy.

Źródło: Instagram/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.