Maryna Gąsienica-Daniel ósma w zawodach FIS w Kühtai

15:01, 09.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:02, 09.04.2017

Maryna Gąsienica-Daniel zapowiadała po Mistrzostwach Polski, że prawdopodobnie wystąpi jeszcze w tym sezonie w zawodach w slalomie gigancie w celu poprawy FIS punktów i tak też się stało, choć wspomnianego celu nie udało się osiągnąć. Podwójna Mistrzyni Polski startowała w ten weekend w zawodach FIS Race w austriackim Kühtai. Dziś reprezentantka Polski uplasowała się na 8. miejscu. Dwa zwycięstwa odniosła brązowa medalistka Mistrzostw Austrii w gigancie - Nadine Fest.

W zawodach startowały niemal same Austriaczki, poza Polką, Brazylijką, reprezentantką Liechtensteinu oraz czterema Włoszkami. Nieudany był dla Polki pierwszy dzień rywalizacji w Kühtai. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła wczoraj pierwszego przejazdu giganta. Wygrała Nadine Fest, druga była Chiara Mair, a trzecia Anna Hofer.

Pełne wyniki pierwszego giganta

Dziś było już o wiele lepiej. Po pierwszym przejeździe Maryna zajmowała 7. miejsce ze stratą 0,89 sek. do liderki Nadine Fest. Druga była Rosina Schneeberger (+0,37 sek.), trzecia Włoszka Anna Hofer (+0,45 sek.), czwarta Bernadette Lorenz (+0,50 sek.), piąta Sabrina Maier (+0,70 sek.), szósta Chiara Mair (+0,85 sek.). Ósme miejsce za Maryną Gąsienicą-Daniel zajmowała Valentina Cillara Rossi z Włoch (+1,02 sek.).

Nadine Fest nie dała sobie odebrać zwycięstwa, choć po drugim przejeździe na 0,08 sek. zbliżyła się do niej Anna Hofer, sklasyfikowana ostatecznie na drugim miejscu. Na trzecią pozycję spadła Rosina Schneeberger (+0,40 sek.). Maryna Gąsienica-Daniel przesunęła się w dół klasyfikacji o jedno miejsce i uplasowała na pozycji ósmej ze stratą 1,39 sek. Przed reprezentantką Polski znalazły się jeszcze Chiara Mair na miejscu czwartym (+0,42 sek.), która miała najlepszy wynik w drugim przejeździe, Sabrina Maier (+0,64 sek.) na pozycji piątej, Bernadette Lorenz (+0,75 sek.) na szóstej i Valentina Cillara Rossi (+1,34 sek.) na siódmej.