Maryna Gąsienica-Daniel odpuszcza Koreę, ale pojawi się na PŚ w Squaw Valley

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Najlepsza obecnie polska alpejka Maryna Gąsienica-Daniel radzi sobie ostatnio coraz śmielej w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim kobiet, który przenosi się obecnie na inne kontynenty. W tym sezonie Marynę będzie można zobaczyć w PŚ jeszcze tylko w zawodach w amerykańskim Squaw Valley.

W Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim kobiet pozostały jeszcze zawody w koreańskim Jeongseon, które są kolejnymi w kalendarzu, a także rywalizacja w amerykańskich ośrodkach Squaw Valley i Aspen, gdzie odbędą się finałowe zawody. Końcowe zmagania w Aspen jest oczywiście przeznaczona tylko dla czołowych zawodniczek i zawodników, dlatego Polka nie ma prawa startu w tym ośrodku. Maryna Gąsienica-Daniel w tym sezonie zdobyła pierwsze punkty PŚ w swojej karierze w pierwszych zawodach w kombinacji w Crans Montana. Polska alpejka zajęła tam 26. miejsce i zapisała na swoim koncie 5 punktów. Były to pierwsze polskie punkty w kobiecej edycji PŚ od sezonu 2009/2010, gdy w PŚ w slalomie gigancie w Aspen w czołowej trzydziestce była starsza siostra Maryny – Agnieszka Gąsienica-Gładczan.

W drugiej kombinacji Maryna dobrze radziła sobie na trasie supergiganta i na trzecim punkcie pomiaru czasu miała 20. wynik. Później niestety Polka pomyliła trasę i nie zmieściła się w jedną z bramek. Widać jednak postęp jaki w ostatnim czasie wykonała polska alpejka. Na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz Maryna zajęła 23. miejsce w kombinacji, a w slalomie miała dobry pierwszy przejazd, po którym zajmowała 30. miejsce. Niestety nie udało jej się ukończyć drugiego. Gąsienica-Daniel nie pojawi się na próbie przedolimpijskiej w Jeongseon, gdzie zawodniczki będą rywalizować w zjeździe i supergigancie, ma natomiast wystąpić w amerykańskim Squaw Valley. Tam odbędą się zawody w slalomie i slalomie gigancie (10-11. marca). Będą to ostatnie zawody przed finałami w Aspen.

Squaw Valley to ośrodek w Kaliforni, który był już w przeszłości gospodarzem PŚ, ale było to bardzo dawno, bo w roku 1969. Po prawie 50 latach znów odbędą się tam zawody Pucharu Świata.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.