Maryna Gąsienica-Daniel na podium alpejskich Mistrzostw Słowenii, mistrzostwo dla Drev, Hrobata, Ferk i Hadalina

15:37, 26.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 00:11, 29.03.2017

Słoweńskie krajowe mistrzostwa w narciarstwie alpejskim zostały przeprowadzone w ten weekend na trasie w  Krvavec. Rywalizowano w slalomie gigancie i slalomie. Wczoraj na drugim miejscu w gigancie uplasowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Kilku Polaków startowało również w zmaganiach mężczyzn. Tytuły mistrzów w gigancie zdobyli Ana Drev i Miha Hrobat, a w slalomie Maruša Ferk i Štefan Hadalin.

Pierwszego dnia odbyły się zawody w slalomie gigancie. Najlepszą wśród kobiet była Ana Drev, która jest jedną z czołowych gigancistek Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Polka Maryna Gąsienica-Daniel, która straciła do zwyciężczyni 1,26 sek. Dla Maryny było to drugie z rzędu podium krajowych mistrzostw, bo dzień wcześniej była także druga w Niemczech. Miejsce trzecie zajęła słoweńska juniorka Meta Hrovat (+1,61 sek.), czwarta była Serbka Nevena Ignjatović (+1,70 sek.), piąta Czeszka Ester Ledecká (+1,88 sek.), a szósta Klara Livk (+1,99 sek.), która jednocześnie była trzecia wśród Słowenek.

Wyniki slalomu giganta kobiet

W slalomie gigancie mężczyzn na pierwszych dwóch miejscach znaleźli się Austriacy. Wygrał Magnus Walch, a drugi był Marco Schwarz (+0,04 sek.). Trzeci w klasyfikacji łącznej i pierwszy ze Słoweńców był Miha Hrobat (+0,06 sek.). Czwarte miejsce zajął kolejny z Austriaków - Adrian Pertl (+0,32 sek.). Miejsce piąte zajął drugi ze Słoweńców Žan Kranjec, po którym można było się spodziewać lepszego wyniku, szóste Chorwat Samuel Kolega, a siódme Klemen Kosi - trzeci wśród Słoweńców. Na miejscu 17. sklasyfikowany został Piotr Habdas, a na 20. Paweł Pyjas.

Wyniki slalomu giganta mężczyzn

Dziś rozstrzygnęła się kwestia mistrzostwa Słowenii w slalomie. Najszybszą spośród pań była Maruša Ferk, która pokonała o 0,34 sek. swoją rodaczkę Anę Bucik. Na miejscu trzecim ze strata 0,55 sek. była Austriaczka Stephanie Brunner. Trzecia spośród Słowenek - Saša Brezovnik znalazła się na 7. miejscu, a lepiej od niej pojechały jeszcze Chorwatka Leona Popović (4. miejsce), Białorusinka Maria Szkanowa (5. miejsce) i Austriaczka Katharina Huber (6. miejsce). Pozycję 11. ze stratą 4,56 sek. zajęła Maryna Gąsienica-Daniel.

Wyniki slalomu kobiet

Zwycięstwo w slalomie mężczyzn przypadło reprezentantowi Słowenii Štefanowi Hadailinowi. W czołowej trójce byli także Bułgar Kamen Zlatkov (+0,68 sek.) i Chorwat Elias Kolega (+0,88 sek.). Na pozycji czwartej był Adrian Pertl (+1,31 sek.), na piątej Žan Kranjec (+1,63 sek.), na szóstej Chorwat Filip Zubcić, na siódmej Pirmin Hacker z Austrii, a na ósmej trzeci ze Słoweńców Žan Grošelj (+2,28 sek.). Paweł Pyjas i Piotr Habdas nie ukończyli drugiego przejazdu.