Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek wystąpią na inauguracji sezonu w Sölden

fot. w.tzn.com.pl

fot. w.tzn.com.pl

Dwójkę reprezentantów Polski będziemy mogli zobaczyć na rozpoczęciu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2020/2021. W zawodach w Sölden wystartują Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek.

Polski Związek Narciarski poinformował dziś, że w przyszły weekend w Sölden o pierwsze do zdobycia w sezonie 2020/2021 punkty alpejskiego Pucharu Świata powalczą Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek. Dla Maryny będzie to powrót do Pucharu Świata po całosezonowej przerwie.

Polka nie startowała w żadnych zawodach ubiegłej zimy z powodu kontuzji, której doznała podczas obozu przygotowawczego w Nowej Zelandii. Rok temu w Sölden nie mieliśmy żadnego przedstawiciela, gdyż na start nie zdecydował się także żaden z alpejczyków. W tym roku zarówno w zawodach kobiet jak i mężczyzn będziemy mieć po jednym reprezentancie.

Wśród mężczyzn wystartuje Michał Jasiczek, który jeszcze nigdy nie miał okazji uczestniczyć w otwarciu sezonu w Sölden. Co ciekawe, będzie to pierwszy występ Jasiczka w Pucharze Świata w slalomie gigancie. Jak dotąd 26-latek pokazywał się tylko w slalomach, zarówno w Pucharze Świata jak i mistrzotwach świata oraz igrzyskach olimpijskich. W ubiegłym sezonie startował on w slalomie gigancie tylko w Pucharze Dalekiego Wschodu, a jego najlepszym wynikiem było 5. miejsce i 27,92 FIS punktów w chińskim Taiwoo.

Dla Maryny tegoroczny start w Sölden będzie jej siódmym w karierze. Jak dotąd nie udało jej się zakwalifikować do drugiego przejazdu, a w swoim ostatnim występie nie ukończyła pierwszego przejazdu. Jej najlepszy wynik na rozpoczęcie sezonu to 37. miejsce z 2017 roku.

Źródło: PZN