Martti Nomme zakończył karierę skoczka narciarskiego

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Martti Nomme – estoński profesjonalny skoczek narciarski poinformował świat o swojej decyzji. Zakończy on karierę sportowca. 

Estoński skoczek narciarski Martti Nomme podjął decyzję o zakończeniu kariery profesjonalnego sportowca. Nie zamierza jednak odchodzić ze środowiska tej dyscypliny. Jak poinformował, zostanie aktywny jako skoczek amator. Sezon 2019/20 był zatem ostatnim w barwach narodowych dla tego skoczka.

W całej swojej karierze Estończyk nie zdołał zdobyć ani jednego punktu Pucharu Świata, a najwyższe miejsce jakie udało mu się zająć w zawodach tej rangi to 39. Zdarzyło się to w Kuusamo w 2017 roku. Podczas Letniego Grand Prix zakwalifikował się do drugiej serii dwukrotnie. Jego łączny dorobek punktowy w latach 2014-19 w zawodach letniego cyklu wyniósł trzy punkty.

Jak sam twierdzi, decyzja o odejściu nie była trudna. – Życie podjęło tę decyzję za mnie. Nadszedł czas, aby ustanowić sobie cele i, wzorem świata sportu, pracować na ich realizację – mówił. Suusaliit.ee podaje, że Nomme przyznał wprost, że zdaje sobie sprawę, że nie osiągnął szczytu możliwości oraz najwybitniejszych tytułów, ale podczas tej podróży wiele się nauczył. – Na pewno nie zostanę wykluczony ze świata skoków narciarskich. Dla mnie ważne jest, aby kolejna generacja skoczków miała możliwość realizacji swoich marzeń – podkreślił. Podziękował również wszystkim, którzy byli z nim w tej podróży i wspierali go!.Wszystkim innym, którzy podążają tą ścieżką, życzy sukcesu, siły i wytrwałości.

Źródło: Suusaliit.ee/informacja własna.