Martine Ek Hagen i Riita-Liisa Roponen opuszczą Tour de Ski

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Martine Ek Hagen i Riita-Liisa Roponen nie pojawią się na starcie jedenastej edycji Tour de Ski. Obie biegaczki były w składach swojej reprezentacji na zawody w Val Mustair, ale ze względu na kłopoty zdrowotne musiały się wycofać z rywalizacji.

Riita-Liisa Roponen trafiła do szpitala w piątkowy wieczór. Fińska biegaczka musiała zostać poddana hospitalizacji ze względu na przepuklinę dysku. 38-letnia zawodniczka nie chciała ryzykować swojego zdrowia i wycofała się z rywalizacji w Tour de Ski 2016/2017, aby odpocząć przed kolejnymi zawodami i dobrze przygotować się do mistrzostw świata w Lahti. – Bardzo rzadko się poddaję, ale tym razem po prostu musiałam to zrobić. Ból był zbyt silny, a wypadnięcie dysku nastąpiło po długiej podróży. W Davos mam dobrą opiekę i  teraz mogę się skupić na odpoczynku – napisała Roponen na jednym z portali społecznościowych.

W Tour de Ski nie wystartuje także Martine Ek Hagen. 25-letnia Norweżka zastąpiła Kari Oeyre Slind, ale teraz sama musiała się wycofać z zawodów. Hagen źle się poczuła w nocy i w związku z tym została odesłana do Norwegii. – Martine wróci dziś z powrotem do Norwegii – czytamy w komunikacie Norweskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: Facebook, dagbladet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.