Martin Schmitt z nową rolą w DSV

Niemiecki Związek Narciarski od trzech lat starał się zatrudnić Martina Schmitta w swoich szeregach i wreszcie się udało. Były mistrz świata zostanie “łowcą talentów” w skokach.

Martin Schmitt od kilku lat pracuje dla niemieckiego Eurosportu i to ma się nie zmienić, bowiem były znakomity skoczek narciarski podejmie pracę w Niemieckim Związku Narciarskim, ale nie na pełny etat. Odnoszący sukcesy na przełomie XX i XXI wieku zawodnik będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie talentów i obserwowanie młodzieży po zajęciach szkolnych, zwłaszcza w Schwarzwaldzie. – Będzie również współpracował z trenerami w różnych regionach kraju, a także będzie współpracował ze sztabem kadry juniorów oraz kadry narodowej – wyjaśnił Horst Hüttel, dyrektor sportowy w DSV.

Pierwszy obóz Schmitt ma już za sobą. Niedawno obserwował treningi kadry C niemieckich skoczków w Oberhofie. Jak twierdzi dyrektor sportowy, Martin już wykazał się dużym zaangażowaniem. Umową ze związkiem drużynowy mistrz olimpijski z 2002 roku związał się na trzy lata.

Źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.