Martin Johnsrud Sundby zakończył sezon

Jak donosi NRK, Martin Johnsrud Sundby nie wystartuje już w tym sezonie Pucharu Świata w biegach narciarskich. Norweg ogłosił, że nie pojedzie na kończące sezon zawody w Kanadzie. 

Martin Johnsrud Sundby ma za sobą dość udany, ale nie rewelacyjny sezon. Norweski biegacz w sobotę po raz trzeci w karierze triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (wygrał bieg na 50 kilometrów w Oslo), ale w czempionacie globu w Lahti nie wywalczył indywidualnego złota. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze jedne zawody, ale w poniedziałek Norweski Związek Narciarski potwierdził, że Sundby nie wystartuje w  trzydniowym mini cyklu w Quebecu. – Martin chce teraz spędzić więcej czasu z rodziną i wynagrodzić jej długą rozłąkę na czas sezonu – czytamy w komunikacie prasowym.

Zaskoczony decyzją Norwega jest dyrektor Pucharu Świata, Pierre Mignerey. – Nie bardzo rozumiem dlaczego Martin nie pojedzie (do Kanady), ale to jest tylko i wyłącznie jego decyzja. Okazja na odebranie Kryształowej Kuli może się zdarzyć tylko kilka razy w życiu – mówi Francuz.

Międzynarodowa Federacja Narciarska, zgodnie z przepisami, mogłaby odebrać norweskiemu biegaczowi część z nagrody finansowej że względu na absencję w zawodach kończących sezon. Mignerey zapewnił jednak, że tak się nie stanie. – Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy zmniejszać nagród finansowych dla Martina – tłumaczy dyrektor Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.