Martin Johnsrud Sundby najszybszy na otwarciu sezonu w Beitostoelen

fot. vg.no

fot. vg.no

Martin Johnsrud Sundby wygrał bieg na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów w Beitostoelen. Dla Norwega był to pierwszy i jednocześnie bardzo udany sprawdzian formy w sezonie zimowym.

W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł faworyt, czyli Martin Johnsrud Sundby. 33-letni biegacz nie wygrał w tak okazałym stylu jak Marit Bjoergen, ale miał on także nieco większą konkurencję. Ostatecznie Sundby finiszował z czasem 38:57.2, co było wynikiem o 18 sekund lepszym od drugiego na mecie Johannesa Hoesflota Klaebo. 21-latek z Trondheim tym wynikiem tylko potwierdził, że ma wysokie aspiracje i w tym sezonie może się liczyć również w biegach dystansowych.

Trzecie miejsce zajął Hans Christer Holund, pokonując czwartego Didrika Toensetha o sekundę. Piąty był Johan Hoel, szósty Simen Hegstad Krueger, a siódmy Emil Iversen. Najlepiej spoza grona Norwegów spisał się Andrew Musgrave. Brytyjczyk zajął ósme miejsce.

W Beitostoelen nie wystartował natomiast Petter Northug, który miał walczyć w tych zawodach o miejsce w kadrze na inaugurację sezonu w Kuusamo. Norweg zmaga się z chorobą i zalecono mu, aby odpoczywał przez cały weekend.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.