Martin Johnsrud Sundby: Mam nadzieję, że Rosjanie będą mogli rywalizować w Pjongczang

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Martin Johnsrud Sundby w rozmowie z NRK odniósł się do sprawy wykluczenia rosyjskich sportowców z igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Norweg popiera decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ale uważa, że MKOL nie powinien stosować odpowiedzialności zbiorowej i pozbawiać uczciwych sportowców szans na występ. 

Martin Johnsrud Sundby przyznał w rozmowie z norweskimi mediami, że decyzja podjęta przez MKOL jest jak najbardziej słuszna. Norweg stwierdził, że w świetle zdobytych dowodów nie było innej możliwości, jak wykluczenie reprezentacji Rosji z igrzysk olimpijskich. – Myślę, że MKOL nie miał innego wyboru, biorąc pod uwagę raporty i dowody, które zostały zebrane. Można było ukarać Rosję jeszcze bardziej i zabronić sportowcom z tego kraju występu na igrzyskach, ale pozwolono im wystąpić pod neutralną flagą – mówi Sundby.

Biegacz nie chciałby, aby reprezentanci Sbornej stracili szansę na start w Pjongczang z powodu odpowiedzialności zbiorowej. Norweg wierzy, że sportowcy, którzy nie byli zamieszanie w doping, będą mogli pojawić się w Korei Południowej. – Trudno mi sobie wyobrazić igrzyska bez Rosji. Mam nadzieję, że ci, którzy nie byli zamieszani w doping i są jednymi z największych gwiazd naszego sportu – jak choćby Siergiej Ustiugow – będą mogli rywalizować. Ważne jest, aby na igrzyskach wystartowali wszyscy najlepsi – tłumaczy Norweg.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.