Martin Fourcade rezygnuje ze startu w Oslo

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Martin Fourcade jeszcze w trakcie mistrzostw świata mówił, że zamierza wystartować w kończących sezon zawodach Pucharu Świata w Oslo. Francuz zmienił jednak zdanie i do Norwegii pojedzie nie po to, aby startować, ale po to, aby rozpocząć pierwsze rozmowy ze sztabem szkoleniowym.

Minione miesiące nie są zbyt udane dla Martina Fourcade’a. Francuski mistrz miał w miarę udany początek sezonu, ale potem w Pucharze Świata spisywał się poniżej oczekiwań i od 15 grudnia ani razu nie udało mu się stanąć na podium. Podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw świata reprezentant Trójkolorowych także nie brylował i pierwszy raz od 2009 roku wyjechał z czempionatu globu bez jakiegokolwiek medalu.

Siedmiokrotny triumfator Pucharu Świata jeszcze w trakcie zawodów w Oestersund mówił dziennikarzom, że zamierza wystartować w Oslo. – Chcę biegać w Oslo, bo nawet jeśli nie idzie,  to sezon zaczyna się inauguracją Pucharu Świata, a kończy finałami – tłumaczył Fourcade. – Aby otworzyć nowy rozdział swojej kariery muszę zakończyć ten obecny, nawet mimo tylu trudności – dodawał reprezentant Trójkolorowych.

Francuz zmienił jednak zdanie i do stolicy Norwegii pojedzie po to, aby rozpocząć pierwsze rozmowy ze sztabem szkoleniowym odnośnie letnich przygotowań do sezonu 2019/2020. 30-letni biathlonista straci tym samym szanse na miejsce na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i znajdzie się poza czołową trójką pierwszy raz od sezonu 2009/2010.

Źródło: ski-nordique.net

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.