Martin Fourcade: “Bieg pościgowy jest moim ulubionym”

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND
fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Martin Fourcade poszedł w ślady Laury Dahlmeier i obronił tytuł w biegu pościgowym, który wywalczył rok temu w Oslo. Francuz wyprzedził dwóch Norwegów: Johannesa Boe oraz legendę Ole Einara Bjoerndalena.

Martin Fourcade wreszcie doczekał się w Hochfilzen złotego medalu. Francuz wygrywając dzisiejszy bieg pościgowy zdobył swój dziesiąty złoty medal indywidualny w karierze. – Myślę, że bieg pościgowy jest moim ulubionym. Nie ma nic przyjemniejszego od przecięcia linii meto jako pierwszy – mówił podczas konferencji po zmaganiach Martin. Fourcade na prowadzenie wysunął się już po pierwszym strzelaniu. Tylko raz się pomylił przy ostatnim strzale i mógł cieszyć się ze złota. – To jeden z tych dni, w których dziękuję swoim rodzicom, że kupili mi pierwszą parę nart, kiedy miałem 9 lat – opowiadał reprezentant trójkolorowych. Fourcade może dogonić w ilości złotych medali Ole Einara Bjoerndalena. – W ilości medali go nie prześcignę, jeśli cały czas będzie je zdobywał – żartował.

Srebrny medal wywalczył dzisiaj Johannes Boe. Dla Norwega to już drugi medal tego koloru w Hochfilzen, ponieważ stał też na drugim stopniu podium w sprincie. – Nie byłem pewien, czy mogę doścignąć Bjoerndalena. Kiedy wyprzedziłem Baileya, to zaczął myśleć, że to w ogóle niemożliwe – powiedział Boe. – Na samym finiszu obróciłem się i upewniłem, że Ole też będzie miał medal. To było piękne uczucie – z uśmiechem przyznawał Norweg. – Czuję się, jakbym wygrał – po zajęciu trzeciego miejsca mówił natomiast Ole Einar Bjoerndalen. Norweska legenda biathlonu po raz kolejny zapisała się w historii zdobywają swój 45. medal. – Wyścig Darii był dla mnie ważniejszy niż mój. Bardzo mnie zmotywowała. Włożyła wiele wysiłku ostatnio i jest to ulga dla całej rodziny – komentował też sukces swojej partnerki 43-latek.

Źródło: NRK.no / biathlonworld.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.