Martin Fourcade będzie trenować w Norwegii

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Francuski biathlonista Martin Fourcade postanowił przygotowywać się do przyszłorocznych mistrzostw  świata w biathlonie. W tym celu przeprowadził się do stolicy Norwegii- Oslo.

Mistrzostwa świata w biathlonie odbędą się w dniach 3-13.03.2016 roku w Holmenkollen. Tam też będzie trenować sześciokrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz olimpijski. – W Oslo czuje się świetnie i zawsze mi się tu dobrze startowało. Teraz jestem tu na dłużej. Poznaję trasy i strzelnice i chcę przyzwyczaić się do Holmenkollen tak mocno, aby podczas MŚ mieć poczucie, że startuję w domu, tak jak moi norwescy rywale. Mieszkam kilkaset metrów od linii startu i mety i już zaczynam odczuwać nastrój, że jestem u siebie, a to może być kluczem do sukcesu podczas imprezy na terenie największych konkurentów – wyznał biathlonista w wywiadzie dla kanału telewizyjnego TV2.

W tym samym miejscu, gdzie przeprowadził się Francuz, mieszka jego konkurent Norweg Emil Hegle Svendsen. Jak wspomniał Fourcade poza zawodami są serdecznymi przyjaciółmi, ale na trasie rywalizują między sobą i w czasie przygotowań do Mistrzostw Świata nie będą trenować razem.

Na biathlonistę czeka wyjazd na zgrupowanie reprezentacji, które odbędzie się w sierpniu we Francji. Zaraz po jego zakończeniu powróci z żoną do Norwegii, gdzie będzie mieszkać przez cały sezon zimowy.

Źródło: www.sport.interia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.