Martin Cater i Meta Hrovat i Ana Bucik najlepszymi Słoweńcami w zjeździe na krajowych mistrzostwach

21:01, 28.03.2017 Marek Cielec

W słoweńskim ośrodku Krvavec trwa ciąg dalszy Mistrzostw Słowenii w narciarstwie alpejskim. Pora na konkurencje szybkościowe oraz kombinację alpejską. Dziś rozdano medale w zjeździe, za który złoto zdobyli Martin Cater oraz Meta Hrovat i Ana Bucik. Zjazd składał się z dwóch skróconych przejazdów. Udział w zawodach wzięło kilkoro reprezentantów Polski.

W zawodach kobiet nie wystartowała Ilka Štuhec - zwyciężczyni klasyfikacji zjazdu w Pucharze Świata 2016/2017, nie było także Marušy Ferk, a wobec tego w czołowej trójce zawodów nie było żadnej Słowenki. Pierwsze miejsce zajęła Serbka Nevena Ignjatović, druga była Słowaczka Petra Vlhová (+0,19 sek.), która wróciła już z Korei, gdzie testowała olimpijski stok w Yongpyong, a trzecia Czeszka Pavla Klicnarová (+0,59 sek.). Szczególnie dwie pierwsze zawodniczki są raczej kojarzone z konkurencjami technicznymi, ale jak widać - od czasu do czasu zakładają także długie narty zjazdowe. Medalistek Mistrzostw Słowenii należy szukać nieco dalej. W tym roku mistrzynie są dwie, bo ex aequo na czwartej pozycji uplasowały się Meta Hrovat i Ana Bucik (+0,60 sek.). Na miejscu szóstym znalazła się Czeszka Katerina Paulathová (+1,28 sek.), a na siódmym reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel (+1,83 sek.). Ósma była Słowaczka Barbara Kantorová (+1,84 sek.), a dziewiąta trzecia ze Słowenek - Saša Brezovnik (+2,42 sek.). Poza Gąsienicą-Daniel wystąpiła jeszcze jedna Polka - Magdalena Kłusak, która zajęła 19. miejsce ze stratą 4,70 sek.

Wyniki zjazdu kobiet

W zawodach mężczyzn Słoweńcy odegrali nieco większą rolę niż ich rodaczki w zjeździe kobiet. Zwyciężył Martin Cater, który o 0,55 sek. pokonał Klemena Kosi sklasyfikowanego na miejscu drugim. Na miejscu trzecim uplasował się złoty medalista z giganta - Miha Hrobat ze stratą 1,20 sek. Czwarty był Rok Perko (+1,38 sek.), piąty Ven Florjancić (+1,51 sek.), a szósty Słowak Martin Bendik (+1,59 sek.). Najlepszym z sześciu Polaków startujących w zawodach był Michał Kłusak, który zajął 12. miejsce (+2,06 sek.). Paweł Babicki był 18., Piotr Habdas 22., Paweł Pyjas 33. Drugiego przejazdu nie ukończył Maciej Bydliński. Podobnie jak w przypadku kobiet, na starcie zabrakło najwyżej sklasyfikowanego w Pucharze Świata Słoweńca - Boštjana Kline.

Wyniki zjazdu mężczyzn

Jutro w Krvavec odbędą się zawody w supergigancie kobiet i mężczyzn, a na zakończenie mistrzostw w czwartek zostanie przeprowadzona kombinacja alpejska.