Marte Olsbu Roeiseland z prestiżowym wyróżnieniem

Fot. © Manzoni/IBU.

Norweżka Marte Olsbu Roeiseland triumfowała w plebiscycie gazety L’Equipe na sportowego “Mistrza mistrzów 2020”. W czołowej trójce, oprócz biathlonistki z Kraju Fiordów, znalazły się Naomi Osaka oraz włoska alpejka Federica Brignone.

Fot. © Manzoni/IBU.

Mijający rok był bardzo udany dla Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka imponowała formą w Pucharze Świata, ale prawdziwy popis dała podczas lutowego czempionatu globu w Anterselvie, z którego wyjechała z siedmioma krążkami. 30-letnia biathlonistka we Włoszech zdobyła pięć złotych medali (sprint, bieg ze startu wspólnego, supermikst, sztafeta, sztafeta mieszana) i dwa brązowe (bieg na dochodzenie i bieg indywidualny). Została także pierwszą w historii zawodniczką, która wywalczyła siedem krążków podczas jednych mistrzostw świata.

Sukcesy norweskiej biathlonistki zostały docenione, gdyż to właśnie Marte Olsbu Roeiseland triumfowała w plebiscycie gazety L’Equipe na sportowego “Mistrza mistrzów 2020”. 30-latka w głosowaniu zgromadziła w 452 punkty i po raz pierwszy w karierze otrzymała to prestiżowe wyróżnienie. Drugie miejsce zajęła tenisistka Naomi Osaka, a na trzeciej pozycji uplasowała się triumfatorka alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 – Włoszka Federica Brignone.

W kategorii mężczyzn zwyciężył brytyjski kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton.

Źródło: PAP / lequipe.fr