Marta Bassino: Sofia jest dla mnie wspaniałym przykładem

fot. Fabiano Crisma

Marta Bassino do świadomości szerszego grona sympatyków narciarstwa alpejskiego przebiła się już w sezonie 2014/2015. Mimo młodego wieku , 19-letnia wówczas dziewczyna dwukrotnie zajęła miejsca w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. W kolejnych dwóch sezonach było już coraz lepiej, a jeśli młoda Włoszka nie obniży formy to na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang powinna walczyć o medal w slalomie gigancie.

Pomimo świetnego sezonu 2016/2017, w którym Bassino zajęła 6. miejsce w końcowej klasyfikacji slalomu giganta w Pucharze Świata, w dorobku 21-letniej włoskiej alpejki brakuje wciąż zwycięstwa. Na inaugurację poprzedniego sezonu Marta stanęła na najniższym stopniu podium w Sölden, co zapowiadało bardzo udane dalsze występy. Miejsca w czołowej dziesiątce stały się dla Bassino czymś zupełnie normalnym, w najlepszej trójce plasowała się jeszcze dwa razy: trzecia była w Kronplatz oraz na zakończenie sezonu w Aspen, gdzie towarzyszyły jej dwie rodaczki: Federica Brignone i Sofia Goggia. Jak powiedziała w rozmowie z włoską telewizją RaiSport, wciąż musi się sporo nauczyć od swoich starszych koleżanek z kadry – Jeśli chodzi o szybkość, myślę że mogę jeszcze wiele poprawić i Sofia jest dla mnie wspaniałym przykładem – powiedziała Bassino.

Pomimo wielu świetnych występów, włoska alpejka wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Jednak jeśli Bassino nadal będzie rozwijać się tak jak dotychczas, to możemy liczyć, że najbliższej zimy zobaczymy ją na najwyższym stopniu podium – Mam nadzieję na kolejny postęp, tak jak to miało miejsce w poprzednich sezonach. Zwycięstwo jest gdzieś w moim zasięgu, ale muszę wciąż wiele pracować na treningach i wszystko musi ułożyć się w jak najlepszy sposób, potem należy to powtórzyć w każdym wyścigu, ale oczywiście zwycięstwo to jeden z moich głównych celów – powiedziała Włoszka.

Obecnie Bassino w 100% poświęciła się narciarstwu alpejskiemu. Co robiłaby gdyby nie ten sport? – Nie wiem co robiłabym gdyby nie narty. Z pewnością sport również odgrywałby w moim życiu dużą rolę tak jak teraz, jeśli nie narciarstwo to może coś innego. Gdy byłam dzieckiem uprawiałam gimnastykę artystyczną – opowiedziała w wywiadzie Bassino.

Źródło: RaiSport, neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.