Markus Kramer: Siergiej nie jest jeszcze w takiej formie w jakiej powinien być

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Siergiej Ustiugow jest jednym z rosyjskich biegaczy, którzy w tym sezonie nie prezentują jeszcze idealnej formy. Rosjanin podczas zawodów w Ruka Triple zdobył zaledwie 33 punkty. Powody takiego stanu rzeczy postanowił wytłumaczyć trener Sbornej, Markus Kramer.

Markus Kramer w rozmowie z norweskim dziennikiem Dagbladet przyznał, że jego podopieczny odczuwa jeszcze skutki kontuzji, której nabawił się podczas letniego zgrupowania. – Siergiej nie jest jeszcze w takiej formie w jakiej powinien być. To wszystko z powodu kontuzji, która przeszkadzała mu we wrześniu i w październiku – tłumaczy Kramer. – Chodzi o ból przeciążeniowy w okolicy kolana, który uniemożliwiał mu bieganie i regularne treningi, które wcześniej zaplanowaliśmy. Teraz wszystko zmierza jednak we właściwym kierunku i jesteśmy dobrej myśli – dodaje.

Ustiugow, pomimo gorszej dyspozycji, zamierza wystartować podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Rosjanin pobiegnie jednak tylko w sprincie, odpuszczając tym samym walkę o punkty w biegu łączonym. – Siergiej nie chciał się spieszyć i wracać zbyt szybko dlatego opuści niedzielny skiathlon, aby zaoszczędzić siły i odpocząć po kontuzji – mówi trener Sbornej.

Markus Kramer opowiedział także o planach swojego podopiecznego na sezon 2017/2018. Najważniejszym punktem są oczywiście igrzyska olimpijskie, ale Ustiugow ma być także gotowy na cykl Tour de Ski, w którym będzie bronił zwycięstwa wywalczonego przed rokiem. – Siergiej bardzo chce być w dobrej formie podczas Tour de Ski i igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że po raz kolejny uda mu się zostać królem całego cyklu. Uważamy, że może sobie dobrze poradzi zarówno podczas kilkudniowego cyklu, jak i z olimpijskimi startami – zaznacza niemiecki trener.

Źródło: Dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.