Markus Eisenbichler zagrał charytatywnie w golfa z gwiazdą Bayernu Monachium

Niemiecki indywidualny i drużynowy mistrz świata na dużej skoczni, Markus Eisenbichler po światowym czempionacie w Seefeld został zaproszony do wzięcia udziału w charytatywnym turnieju golfowym. Jego inicjatorem i główną postacią jest piłkarz Bayernu Monachium, Thomas Müller, a w rozgrywce wzięli także inni zawodnicy z przeszłością w niemieckiej piłce. 

Eisenbichler już od dawna zdradzał, że golf to dla niego sposób na odstresowanie i aktywne spędzanie czasu wolnego od pracy jako policjant w Niemczech, a także przygotowań do sezonu skoków. – Można się wyłączyć i skupić na każdym uderzeniu – powiedział Niemiec portalowi tagesspiel.de. Teraz zaangażował się w inicjatywę charytatywną związaną z tą dyscypliną sportu.

Napastnik Bayernu Monachium, Thomas Müller poznał się z Eisenbichlerem przy okazji zaproszenia do innej gry. Po tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni piłkarz zaprosił skoczka do wspólnej gry w Schafkopfen, którą – jak się dowiedział – Eisenbichler zaraził całą niemiecką kadrę. To gra karciana, która w wolnym tłumaczeniu mogłaby po polsku oznaczać “bawarskiego barana”. Müller organizował charytatywny turniej dla fundacji Nicolaidis YoungWings. Teraz ponownie zapragnął pomóc organizacji, ale wykorzystując inny sport – golf.

Jak informuje portal merkur.de do udziału w turnieju rozgrywanym w Iffeldorf zaprosił poza Eisenbichlerem także byłych piłkarzy: Giovanego Elbera, Andreasa Ottla, Philipa Lahma, czy legendę biathlonu Fritza Fischera. 108 gości, entuzjastów golfa i chcących pomóc fundacji Nicolaidis Young Wing zebrali się w St. Eurach Land and Golf Club, by uroczyście zagrać towarzyską partyjkę. Następnie łącznie 250 osób uczestniczących w wydarzeniu przeniosło się do namiotu, gdzie kończyła się cała impreza. Przez cały jej przebieg zbierano pieniądze, a ostateczna dotacja wyniosła około 230 tysięcy euro.

Markus Eisenbichler obecnie przygotowuje się do sezonu zimowego z kadrą niemieckich skoczków prowadzoną przez Stefana Horngachera, częściowo łącząc to z pracą w policji. W dniach 19-21 lipca Niemcy są spodziewani by pojawić się w najsilniejszym składzie podczas inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle, ale wciąż nie wiadomo, czy pojedzie tam aktualny mistrz świata z Bergisel.

Źródło: merkur.de/ tagesspiel.de/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.