Markus Eisenbichler uhonorowany nagrodą “Der Beste”

0

Głosujący w plebiscycie “Der Beste 2019” docenili ostatnie osiągnięcia Markusa Eisenbichlera i zadecydowali o przyznaniu mu zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu. Skoczek otrzyma samochód elektryczny i wycieczkę zagraniczną.

Gala finałowa konkursu organizowanego przez fundację Sporthilfe odbyła się na hiszpańskiej wyspie Fuertavertura. Podopieczny Stefana Horngachera (wcześniej Wernera Schustera) rywalizował bezpośrednio z czternastką nominowanych, m.in. emerytowaną gwiazdą biathlonu Laurą Dahlmeier, mistrzem świata w pływaniu Florianem Wellbrockiem oraz duetem siatkarzy plażowych: Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem.

Na korzyść Eisenbichlera przemawiały sukcesy osiągnięte w minionym sezonie. Niemiec zdobył trzy złote medale mistrzostw świata (indywidualnie i drużynowo na skoczni dużej oraz w drużynie mieszanej na skoczni normalnej), wywalczył 2. lokatę w klasyfikacji lotów narciarskich, 2. miejsce w Turnieju Czterech Skoczni i 2. pozycję w Planica 7. W nagrodę zawodnik otrzyma samochód elektryczny Smart EQ Fortwo oraz trzytygodniowy pobyt w wybranym hotelu grupy Aldiana.

Źródło: sporthilfe.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.