Markus Eisenbichler nie wystartuje w Lahti

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich w najbliższy weekend wystartuje w sporym osłabieniu. Ze startu w zawodach w Lahti zrezygnował właśnie Markus Eisenbichler, który w ostatnich tygodniach stanowił o sile zespołu naszych zachodnich sąsiadów. 

Markus Eisenbichler, sam za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o swojej decyzji fanów. Najbliższy weekend spędzi na odpoczynku w domu, w którym będzie zbierał siły na kolejne starty w zawodach. Zapewne Eisenbichler jest pewnym zawodnikiem do zajęcia miejsca w składzie reprezentacji Niemiec na Mistrzostwa Świata w Seefeld, które rozpoczynają się już za niespełna dwa tygodnie. Trener Werner Schuster dał swojemu podopiecznemu weekend wolnego, aby nie stracił sił na to wydarzeniem. Innymi zawodami, w które celuje sam zawodnik jest Willingen Five, które odbędą się już za tydzień w ojczyźnie skoczka.

Do Finlandii Werner Schuster zabrał sześciu zawodników. Wśród nich jest Richard Freitag i Andreas Wellinger, dla których prawdopodobnie będzie to ostatnia szansa aby móc pokazać się z jak najlepszej strony i załapać się do składu na mistrzostwa. Pozostałą czwórkę stanowią: Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe, Constantin Schmid.

Źródło: facebook.com/DSVNordisch, instagram.pl/markuseisenbichler

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.