Marit Bjoergen zostanie mamą! Zawiesza karierę!

fot. Nrk.no
fot. Nrk.no

Cóż za niespodziewana wiadomość napłynęła do nas dzisiaj z Norwegii! Multimedalistka olimpijska oraz wielokrotna Mistrzyni Świata – Marit Bjoergen spodziewa się dziecka! W związku z tym na jeden sezon zimowy planuje zawiesić karierę. 

Marit Bjoergen ogłosiła na dzisiejszej specjalnej konferencji prasowej, że jest w ciąży. Dziecko sportsmenki i jej partnera Freda Boerre Lundberga ma przyjść na świat pod koniec grudnia. – Dam wam teraz bombę. W grudniu zostanę mamą. Jestem w 14. tygodniu ciąży. Mam nadzieję, że wrócę na mistrzostwa świata w Lahti – tymi słowami zwróciła się szczęśliwa przyszła mama do dziennikarzy. Dodała również, że czuje się dobrze – To dziwne uczucie. Trudno mi wszystko zrozumieć. Mogę się zastanawiać jak to będzie. Ale w końcu wiele kobiet przede mną rodziło dzieci. Będzie dobrze.

Marit Bjoergen za cel stawia sobie powrót na Mistrzostwa Świata w Lahti w 2017 r. oraz Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang  w 2018 r.. Na konferencji prasowej najlepsza norweska biegaczka powiedziała, że w dalszym ciągu zamierza trenować (oczywiście w ograniczony sposób) oraz, że ciąża zmotywowała ją do dalszych treningów i pracy nad sobą – Pomimo wielkiej radości z macierzyństwa posiadam ogromną motywację, która teraz jest nawet nieco silniejsza – przyznaje Bjoergen.

Przyszła mama uważa również, że macierzyństwo nie przeszkodzi jej w odnoszeniu dalszych sukcesów – Macierzyństwo to obowiązki, jednak wiele sportsmenek powracało i odnosiło sukcesy – dodaje.

Redakcja Sportsinwinter.pl składa przyszłym rodzicom serdeczne gratulacje!

Źródło: rmf24.pl/eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Marit Bjoergen zostanie mamą! Zawiesza karierę!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.