Marit Bjoergen znów wygrywa!

fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

Marit Bjoergen znów okazała się być bezkonkurencyjna i wygrała dzisiejszy bieg na 10 km techniką dowolną w Beitostoelen. Tuż za nią na mecie pojawiła się Theresa Johaug i Heidi Weng. 

Norwescy biegacze zainaugurowali sezon zimowy w Norwegii. Marit Bjoergen po wczorajszej przegranej z Theresą Johaug, dzisiaj zrewanżowała się swojej koleżance z reprezentacji. Utytułowana norweska biegaczka była szybsza od drugiej Johaug o 19,7 sekundy. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Heidi Weng (strata do Bjoergen: 50,3 sekundy), która od dawna uznawana jest w Norwegii za niesamowity talent.

Marit Bjoergen po wygranej, mówiła dziennikarzom stacji NRK, że po wczorajszych zawodach była “wkurzona” i oglądała  przez cały czas zapis wideo biegu jak i poddała go głębokiej analizie: – Byłam bardzo zła, nie miałam ochoty z nikim rozmawiać. Obejrzałam kilkakrotnie bieg, zaznaczając błędy, które popełniłam. Byłam żądna rewanżu – opowiada już spokojna Bjoergen.

Theresa Johaug spodziewała się takiej odpowiedzi od Bjoergen: – Spodziewałam się ostrego biegu Marit i w pewnym momencie, kiedy poznałam już jej przewagę, trochę odpuściłam. W każdym razie miedzy nami jest remis 1:1 – komentuje.

Jutro w Beitostoelen zaplanowany jest sprint techniką klasyczną. Na starcie nie pojawi się Marit Bjoergen i Theresa Johaug. Już w sobotę 29 listopada wszyscy najlepsi biegacze wystartują w pierwszym konkursie z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich w Kuusamo. Na starcie nie zabraknie również naszej Mistzyni Olimpijskiej – Justyny Kowalczyk!

Źródło: sport.wp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.