Marit Bjoergen zamierza wystartować w Pjongczang na wszystkich sześciu dystansach

fot. Irek Trawka

Marit Bjoergen, jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich w historii dyscypliny, zamierza wystartować podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang we wszystkich sześciu konkurencjach. Norweżka uważa, że kolejne medale byłyby idealnym zwieńczeniem jej bogatej kariery.

Marit Bjoergen już podczas poprzednich igrzysk olimpijskich wystartowała na wszystkich dystansach. Norweżka przywiozła wówczas z Rosji trzy złote medale (sprint drużynowy, bieg łączony i bieg na 30 kilometrów). Teraz 37-latka zamierza powtórzyć ten scenariusz i w Korei Południowej także pobiec w każdej konkurencji. Sama Bjoergen uważa, że teoretycznie najmniejsze szanse miałaby w sprincie, ale zamierza poprawić swoją szybkość podczas sezonu przygotowawczego, który właśnie rozpoczęła. – Najsłabsza jestem w sprincie i w ubiegłym sezonie podczas mistrzostw świata w Lahti właściwie zrezygnowałam z walki o medal w tej konkurencji. Powodem były kontuzje biodra i miednicy, z którymi zmagałam się przez całe lato. Tegoroczne lato będzie jednak inne i trening będzie skoncentrowany na znacznym poprawieniu sprintu – powiedziała Bjoergen.

Norweżka dodaje również, iż trasa w Pjongczang wyjątkowo jej odpowiada. – Trasa jest trudna i wymagająca, lecz bardzo mi odpowiada, ponieważ daje duże szanse w walce z młodszymi koleżankami. Nie będę już szybsza niż podczas MŚ w Falun w 2015 roku, ale wtedy moja dyspozycja wystarczyła na złoty medal – tłumaczy biegaczka.

Bjoergen w rozmowie z norweskimi mediami przyznała, że zbliża się moment, kiedy będzie musiała zakończyć karierę. Igrzyska olimpijskie będą więc dla biegaczki szansą na to, aby jeszcze bardziej wyśrubować rekordy, które już posiada. – Czas zakończenia mojej kariery jest coraz bliżej. Może to nastąpić już po igrzyskach w Korei, więc zamierzam to zrobić z przytupem – powiedziała Marit Bjoergen.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.