Marit Bjoergen zamierza wystartować w pięciu konkurencjach na MŚ w Lahti

fot: fasterskier.com

fot: fasterskier.com
fot: fasterskier.com

Marit Bjoergen zdradziła, że w mistrzostwach świata w Lahti zamierza wystartować w pięciu konkurencjach. Norweżka odpuści jedynie sprint drużynowy, który będzie rozgrywany techniką klasyczną.

Marit Bjoergen jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Norweżka do tej pory zdobyła 22 medale czempionatu globu z czego aż czternaście z najcenniejszego kruszcu. W sezonie 2016/2017 Bjoergen zamierza dołożyć kolejną cegiełkę do swojej bogatej kolekcji. Z tego powodu 36-letnia biegaczka chce wystartować w Lathi w pięciu konkurencjach – czterech indywidualnych i w sztafecie. – Tak, to prawda, zrezygnowałam ze startu w sprincie drużynowym, ale zamierzam pobiec w w pozostałych czterech konkurencjach indywidualnych i oczywiście w sztafecie – tłumaczy Norweżka. – Najmniejsze szanse na sukces mam w sprincie techniką dowolną, który moim zdaniem wygra Szwedka Stina Nilsson. W pozostałych będę jednak walczyć o złoty medal – dodaje.

Multimedalistka mistrzostw świata zdradziła także, w który z dystansów najbardziej celuje. – Największe szanse na złoty medal mam w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym i w biegu łączonym 2×7,5 kilometra. Jednak jednym z ważniejszych i priorytetowych startów będzie dla mnie bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym – wylicza Bjoergen, która ma w swoim dorobku jeden tytuł mistrzyni świata na dystansie 10 km “klasykiem” wywalczony w Oslo w 2011 roku.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.