Marit Bjoergen zakończyła karierę! (Prima Aprillis!)

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Multimedalistka Olimpijska oraz 14 – krotna Mistrzyni Świata – Marit Bjoergen zakończyła karierę! Oficjalnym powodem rozstania się norweskiej biegaczki z nartami są ciągłe posądzenia dziennikarzy o branie przez nią dopingu. W kuluarach mówi się też o tym, że Bjoergen postanowiła założyć rodzinę!

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Oslo, poznaliśmy oficjalną informacje o przyszłości Marit Bjoergen. Niestety, 35 – letnia biegaczka narciarska ogłosiła na niej, że nie zamierza kontynuować swojej kariery. Jak stwierdziła, ma dosyć ciągłych posądzeń o branie dopingu. Marit Bjoergen od lat bierze dozwolony przez Światową Agencje Antydopingową lek na astmę (symbicort). Jednak budzi on wiele kontrowersji wśród dziennikarzy, zawodników i kibiców. Uważa się, że lek ten poprawia wydajność. Wielu dziennikarzy zarzucało Bjoergen, że bez tego leku nie wygrała by tylu medali ile zdobyła w swojej karierze.

Norwescy dziennikarze uważają ponadto, że decyzja Bjoergen ma też związek z życiem prywatnym biegaczki. Mówi się, że wraz ze swoim narzeczonym planuję ślub oraz powiększenie rodziny.

Marit Bjoergen jest sześciokrotną Mistrzynią Olimpijską, czternastokrotną Mistrzynią Świata, czterokrotną zdobywczynią Kryształowej Kuli oraz zwyciężczynią Prestiżowych zawodów Tour de Ski. Polscy kibice zapamiętają ją szczególnie z rywalizacji z Justyną Kowalczyk!

Drogi Czytelniku!

Cały ten wpis został totalnie zmyślony w związku z dniem Prima Aprillis. Wszystkich, którzy się nabrali gorąco przepraszamy! Bjoergen nie ogłosiła jeszcze swojej decyzji co do końca jej kariery.

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Marit Bjoergen zakończyła karierę! (Prima Aprillis!)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.