Marit Bjoergen powróciła na trasy biegowe!

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Marit Bjoergen pojawiła się na trasach biegowych po raz pierwszy od urodzenia syna. Norweżka w sobotę ukończyła zmagania w tradycyjnym biegu swojego imienia “Marit Bjoergenrennet” na dystansie 42 kilometrów.

Multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich dość długo czekała na swój pierwszy start. Po prawie czterech miesiącach od urodzenia dziecka Norweżka pobiegła na dystansie 42 kilometrów techniką klasyczną w swojej rodzinnej miejscowości Rognes. Na mecie pojawiła się po upływie dwóch godzin i 16 minut.

Norweżka na mecie nie ukrywała radości z powrotu do rywalizacji. – Cieszę się, że ukończyłam ten bieg z całkiem dobrym czasem dwóch godzin i 16 minut. Początki były ciężkie, czułam się trochę dziwnie wracając po tak długiej przerwie, ale z kilometra na kilometr było już coraz lepiej i wczułam się w technikę – mówiła po biegu Bjoergen.

Teraz Norweżka przygotowuje się do środowego sprintu w Sarpsborg, a potem do startu na mistrzostwach Norwegii w Beitostoelen, podczas których zmierzy się między innymi ze zwyciężczynią Pucharu Świata 2015/2016 Therese Johaug.

Źródło: inf. własna / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.