Marit Bjoergen postanowiła kontynuować karierę!

fot. Nrk.no
fot. Nrk.no

Marit Bjoergen jednak zdecydowała się na kontynuowanie kariery – poinformował norweski portal nrk.no. Słynna biegaczka ogłosiła swoją decyzję w poniedziałkowy wieczór.

Bjoergen ma za sobą świetny sezon 2014/2015. Zdobyła w nim Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ oraz dwa złote medale mistrzostw świata w Falun. Triumfowała też w Tour de Ski oraz w klasyfikacji sprintu. Ostatnio pojawiały się jednak głosy o tym, że może zakończyć karierę. Decyzję Marit Bjoergen mieliśmy poznać w najbliższy piątek, ponieważ na ten dzień Norwegowie zaplanowali przedstawienie swojej kadry na najbliższy sezon biegów narciarskich. 35-letnia zawodniczka jednak dopiero w poniedziałek poinformowała, że zdecydowała się na kontynuowanie kariery.

– Ostatnio miałam czas, by pomyśleć trochę o swojej przyszłości. Jestem w stu procentach gotowa do kontynuowania swojej kariery – zadeklarowała Marit Bjoergen.

Bjoergen jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii biegów narciarskich. W swojej karierze zdobyła aż sześć złotych medali igrzysk olimpijskich, 14 złotych krążków mistrzostw świata, a także cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.