Marit Bjoergen najpopularniejszym sportowcem Norwegii, Therese Johaug czwarta

fot: Irek Trawka

fot: Irek Trawka

Marit Bjoergen została uznana najpopularniejszym sportowcem Norwegii w ankiecie przeprowadzonej przez Sponsor Insight. Utytułowana biegaczka zdetronizowała tym samym ubiegłorocznego triumfatora plebiscytu Axela Lunda Svindala. Na czwartej lokacie uplasowała się zawieszona za doping Therese Johaug.

Marit Bjoergen ma powody do radości. Norweżka zdobyła tytuł najpopularniejszego sportowca w swoim kraju w 2017 roku (41%), wyprzedzając o zaledwie jeden punkt procentowy ubiegłorocznego zwycięzcę, alpejczyka Axela Lunda Svindala (40%). Trzecie miejsce w tegorocznym zestawieniu przypadło najlepszemu biathloniście w historii Ole Einarowi Bjoerndalenowi (36%). Tuż za podium, dość niespodziewanie, uplasowała się Therese Johaug. Norweska biegaczka nie startuje w Pucharze Świata od kilkunastu miesięcy, ale nadal cieszy się ogromną popularnością i szacunkiem wśród swoich rodaków. – Nie mamy wątpliwości, że Johaug ma oparcie w ludziach. Media zajmowały różne stanowiska odnośnie jej sprawy, ale nie miało to większego wpływu na jej popularność – mówi Vegard Arnzen.

Zadowolenia z wyników plebiscytu nie ukrywa Marit Bjoergen, która przebywa obecnie na zgrupowaniu w Val Senales i informację o swoim zwycięstwie otrzymała od korespondentów norweskiej TV2. – Cieszę się, że ludzie mnie doceniają. Zawsze staram się być sobą i to się opłaca – mówi Norweżka. – Dla nas ubiegły rok był bardzo burzliwy. Znaleźliśmy się w ogniu krytyki i taki laur na początku sezonu może nam bardzo pomóc. Po prostu musimy ciężko pracować, być otwartym i szczerym. To tyle – tłumaczy Bjoergen.

Wyniki plebiscytu:

1 Marit Bjørgen 42%
2 Aksel Lund Svindal 41%
3 Ole Einar Bjørndalen 36%
4 Therese Johaug 35%
5 Petter Northug 31%
6 Kjetil Jansrud 29%
7 Heidi Weng 28%
8 Tarjei Bø 27%
9 Johannes Thingnes Bø 27%
10 Cecilia Brækhus 24%

Źródło: TV2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.