Marit Bjoergen: Mam nadzieję, że wrócę na najwyższy poziom

fot.: framtidinord.no

fot.: framtidinord.no
fot.: framtidinord.no

Marit Bjoergen w tym sezonie powróci do kadry Norwegii. Jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich na wtorkowej konferencji prasowej przyznała, że wierzy w to iż powróci do swojej szczytowej formy.

Bjoergen od czasu porodu jest jedną z najważniejszych postaci w norweskim środowisku. Dziennikarze i kibice prześcigają się w domysłach czy Norweżkę będzie stać na kolejne medale podczas mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Sama Bjoergen już wiele razy przyznawała, że jeśli nie będzie gotowa na walkę o medale to swoje miejsce w kadrze odda innej reprezentantce.

36-letnia Norweżka podczas wczorajszej konferencji prasowej przyznała jednak, że czuje się coraz lepiej i jest gotowa na uczestnictwo w zgrupowaniach kadry. – Ciało zareagowało dobrze. Nie jestem tak samo wytrenowana jak w ostatnich sezonach dlatego trudno powiedzieć, jaki poziom mogę osiągnąć. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do tej dyspozycji, którą prezentowałam w swojej najlepszej formie – mówiła Bjoergen dla stacji NRK.

Marit Bjoergen dodała także, że ma świadomość, że będzie walczyć o medale. – Gdybym nie miała możliwości walki o medal, to podróż tam nie miałaby żadnego sensu. Wtedy lepiej by było gdyby pojechał tam ktoś inny – dodała.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.