Marit Bjoergen ma szanse na Oscara!

fot. Nrk.no
fot. Nrk.no

Marit Bjoergen jest uznawana najlepszą narciarką świata. Teraz ma szanse zostać okrzyknięta najlepszą sportsmenką na świecie 2014 roku, w plebiscycie The Laureus World Sportswoman of the Year Award, zwanym także galą “sportowych Oscarów”.

Norwegia nie ukrywa dumy ze swojej biegaczki. Portal Nrk.no poinformował, że Marit Bjoergen nie uda się do Szanghaju. – Priorytetem są umowy, które zostały podpisane dużo wcześniej – powiedział Guri Hetland, były biegacz narciarski. Norweskie media podkreślają, że jeszcze żadnemu ich rodakowi nie udało się sięgnąć po ten tytuł. Tylko dwie przedstawicielki sportów zimowych zgarnęły nagrodę: Lindsey Vonn i Janica Kostelic.

Krajanie Bjoergen twierdzą, że Marit ma szanse, gdyż jest jedyną kobietą, która w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich zdobyła trzy złote medale. – Jestem bardzo dumna, że zostałam nominowana wśród takich sław światowego sportu – skomentowała norweska zawodniczka. Gala odbędzie się 15. kwietnia. Prócz Bjoergen szanse na nagrodę mają: Serena Williams (tenis), Tina Maze (narciarstwo alpejskie), Valerie Adams (lekkoatletyka), Genzebe Dibaba (lekkoatletyka) i Li Na (tenis).

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.