Marit Bjoergen kończy karierę. “Mój czas się skończył”

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Sensacyjne wiadomości docierają do nas z Norwegii. Marit Bjoergen podczas mistrzostw kraju ogłosiła, że kończy karierę. To kolejna ważna postać sportu, która po sezonie olimpijskim odwiesza narty na kołek.

Sprawdziły się przypuszczenia różnych ekspertów. Marit Bjoergen ogłosiła dzisiaj, że nie zobaczymy jej w następnym sezonie Pucharu Świata. Najlepsza biegaczka narciarska postanowiła zakończyć karierę. – Nie mam stu procentowej motywacji przed następnym sezonem, więc postanowiłam zakończyć przygodę z nartami – poinformowała dzisiaj Bjoergen, która walczy jeszcze o medale mistrzostw swojego kraju. Najbardziej utytułowana zimowa sportsmenka kończy karierę z ośmioma tytułami mistrzyni olimpijskiej, dwudziestoma sześcioma medali mistrzostw świata (w tym aż osiemnaście złotych) oraz 114 zwycięstwami w zawodach Pucharu Świata. – Myślę po prostu, że mój czas się skończył – przyznała Marit.

Po zakończeniu przygody z Pucharem Świata przez Justynę Kowalczyk i wielu innych znakomitych zawodniczek, kibice mieli nadzieję, że Marit pobiega jeszcze przynajmniej rok. Zwłaszcza, że podczas mistrzostw świata w Seefeld mogłaby zmierzyć się z powracającą po dyskwalifikacji Therese Johaug. – Popłynęły mi łzy, kiedy się dowiedziałam – przyznała dziś Johaug. – Marit odgrywała znaczącą rolę w mojej karierze. Wzorowałam się na niej. Została też moją przyjaciółką. Przyjmuję jednak jej decyzję. Ona wygrała wszystko co się tylko dało – dodawała Therese.

Marit Bjoergen w Pucharze Świata zadebiutowała 27. grudnia 1999 roku w Engelbergu. Nieco ponad dwa lata później zdobyła swoje pierwsze punkty Pucharu Świata. Premierowy triumf przyniosły jej sprinterskie zmagania w Düsseldorfie (styl łyżwowy, 2002 rok). Polscy kibice pamiętają ją przede wszystkim z wielkich pojedynków z Justyną Kowalczyk. W latach, kiedy nasza mistrzyni rywalizowała z Norweżką, biegi narciarskie notowały wzrosty popularności.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.