Marion Pellissier ogłosiła zakończenie kariery

fot. Christian Jansky viaWikimedia Commons / CC BY SA

fot. Christian Jansky viaWikimedia Commons / CC BY SA

Francuska alpejka, członkini kadry B – Marion Pellissier – ogłosiła zakończenie swojej zawodniczej kariery. Pellissier to narciarka, która specjalizuje się w konkurencjach szybkościowych, a najlepsze rezultaty odnosiła w kombinacji.

W marcu 2015 roku Marion Pellissier odniosła kontuzję, która na rok zatrzymała jej karierę. Do rywalizacji powróciła we wrześniu 2015 roku startując w zawodach FIS i Pucharze Ameryki Południowej w Argentynie. W grudniu poleciała z francuską kadrą do Ameryki Północnej, gdzie brała udział w zawodach PŚ w Lake Louise. Startowała także w PŚ w Val d’Isere, gdzie zdobyła jedyne w tym sezonie punkty PŚ za 25. miejsce w kombinacji. Wystąpiła również w PŚ  Altenmarkt, Garmisch-Partenkirchen i Cortina d’Ampezzo, ale bez dobrych rezultatów. Pellissier postanowiła w końcu podjąć decyzję o zakończeniu kariery.

W Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim Francuzka zadebiutowała 9. marca 2008 roku jako 19-latka. Pierwsze punkty PŚ zdobyła w grudniu 2009 roku w kombinacji w Val d’Isere, w której zajęła 10. miejsce. Był to jej najlepszy rezultat w karierze, który udało jej się jeszcze raz powtórzyć ok. 2 lata później w Sankt Moritz. W sumie ma na swoim koncie 63 starty w Pucharze Świata. W zawodach tej rangi 19 razy uplasowała się w czołowej trzydziestce. W Pucharze Europy 7 razy stała na podium, w tym 5 razy na najwyższym stopniu. Nigdy nie brała udziału w Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim.

Źródło: ffs.fr, Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.