Maria Therese Tviberg i Stian Saugestad najlepsi w super G na Mistrzostwach Norwegii

0

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Drugiego dnia walki o medale Mistrzostw Norwegii w Narviku zostały przeprowadzone zawody w supergigancie. W tej konkurencji zwyciężyli Maria Therese Tviberg oraz Stian Saugestad. 

W zmaganiach mężczyzn podobnie jak w kombinacji głównym faworytem miał być Aleksander Aamodt Kilde, gdyż w mistrzostwach nie startował Kjetil Jansrud. Tak jak w kombinacji Kilde zajął “dopiero” drugie miejsce. Zwyciężył Stian Saugestad, który wczoraj prowadził po zjeździe do kombinacji. Saugestad dziś potwierdził, że w konkurencjach szybkościowych czuje się obecnie bardzo dobrze. Nad Aleksandrem Kilde wypracował dziś 0,58 sek. przewagi. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Duńczyka Christoffera Faarupa, który stracił do Saugestada 0,78 sek. Brązowy medal Mistrzostw Norwegii zdobył Tomas Markegård, który uplasował się na czwartym miejscu (+0,99 sek.). Piąty był Bjørnar Neteland, szósty Henrik Røa, siódmy zwycięzca wczorajszej kombinacji Rasmus Windingstad, a ósmy Patrick Haugen Veisten.

Wyniki super G mężczyzn

Również w zawodach kobiet główna faworytka – Ragnhild Mowinckel – nie zdołała sięgnąć po złoto. Wygrała Maria Therese Tviberg, która w Pucharze Świata 2016/2017 była drugą Norweżką (za Mowinckel) pod względem punktów zdobytych w super G. Mowinckel nie stanęła dziś na podium, a w czołowej trójce znalazły się Kristin Anna Lysdahl na miejscu drugim (+0,51 sek.) oraz Hannah Sæthereng na miejscu trzecim (+0,73 sek.). Czwarte miejsce zajęła Ragnhild Mowinckel (+1,12 sek.), piąte Thea Louise Stjernesund (+1,19 sek.), szóste Guro Hvammen (+2,38 sek.), siódme Fanny Cathrine Sanderberg, a ósme Marte Monsen.

Wyniki super G kobiet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.