Maria Rydqvist kończy karierę

Foto: Nils Jakobsson / skidor.com

Foto: Nils Jakobsson / skidor.com

Maria Rydqvist dołączyła do grona zawodników, którzy po sezonie 2016/2017 zakończyli karierę sportową. Szwedzka biegaczka o swojej decyzji poinformowała w rozmowie z dziennikiem Expressen.

Maria Rydqvist była jedną z najbardziej doświadczonych biegaczek w kadrze Trzech Koron. Szwedka w Pucharze Świata zadebiutowała w sezonie 2002/2003, ale nie udało jej się wówczas zdobyć żadnych punktów. Po raz pierwszy w punktowanej trzydziestce Rydqvist znalazła się 4 marca 2005 roku podczas zawodów w Mora na dystansie 45 kilometrów stylem klasycznym. W tym samym sezonie Szwedka zadebiutowała także na mistrzostwach świata w Oberstdorfie, zajmując miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce. Największym sukcesem 34-latki pozostaje srebrny medal wywalczony w sztafecie podczas czempionatu globu w Falun w 2015 roku. Rydqvist biegła wtedy na trzeciej zmianie, a na sukces zapracowała razem ze Stiną Nilsson, Charlotte Kallą i Sofią Bleckur.

34-letnia Szwedka w sezonie 2016/2017 wystartowała w ośmiu biegach Pucharu Świata, ale jej najlepszym miejscem była 20. lokata we francuskim La Clusaz. Wobec słabszej postawy w minionych miesiącach Rydqvist podjęła więc decyzję o zakończeniu kariery biegaczki narciarskiej. – Podczas ostatniej zimy miałam wiele wątpliwości. Zastanawiałam się czy kontynuować czy zakończyć karierę. Jednak kiedy pojawiła się nowa oferta pracy to dla mnie wszystko stało się jasne – powiedziała Szwedka.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.