Maria Pietilä-Holmner nie pojedzie w Levi

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Po rezygnacji z uczestnictwa w zawodach Pucharu Świata w Sölden, Maria Pietilä-Holmner jest zmuszona opuścić kolejne zawody i nie pojawi się w przyszły weekend w Levi.

Maria Pietilä-Holmner zmaga się z kontuzją pleców, która nie pozwoliła jej stawić się na starcie giganta w Sölden. Niestety terapia nie postępuje tak szybko jak mogłaby chcieć tego 31-letnia Szwedka, dlatego będzie musiała opuścić również zawody w fińskim Levi. – Głównym celem jest igrzyska olimpijskie w lutym, więc nie ma stresu – powiedział trener Szwedek Lars Melin.

Szkoleniowiec szwedzkiej kadry dodał także, że widać postęp jeśli chodzi o stan zdrowia Marii Pietilä-Holmner, ale nie chcą ryzykować jej udziałem w wyścigu, w obliczu czekającym ją w lutym Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Szwedzka slalomistka również w poprzednim sezonie miała problemy zdrowotne, przez które zagrożony był jej udział w alpejskich MŚ w Sankt Moritz. Wówczas był to jednak uraz kolana. Ostatecznie zdążyła wykurować się na mistrzostwa, ale nie osiągnęła ona formy, z którą mogłaby powalczyć o medale. W slalomie zajęła 14. miejsce, a w gigancie była 25.

Źródło: svt.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.