Maren Wiesler i Jessica Hilzinger uzupełnią kadrę Niemiec na MŚ w Sankt Moritz

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola
fot. Andrea Miola

Jessica Hilzinger i Maren Wiesler zostały dołączone do składu Niemiec na Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Wystąpią one w konkurencjach technicznych: slalomie i slalomie gigancie.

W ogłoszonej wcześniej kadrze kobiet były Lena Dürr, Viktoria Rebensburg, Christina Geiger, Marina Wallner i Kira Weidle. Kolejne dwie zawodniczki miały zostać dobrane później i po zawodach Pucharu Europy w Bad Wiessee okazało się, że będą to Wiesler i Hilzinger. Maren Wiesler w tym sezonie wygrała jedne zawody Pucharu Europy w slalomie w Trysil. W Pucharze Świata 4-krotnie punktowała, a jej najlepszy wynik to 17. miejsce w slalomie w Semmering. Natomiast Hilzinger raz zwyciężyła w slalomie i raz w slalomie gigancie w Pucharze Europy. Nie punktowała natomiast w Pucharze Świata.

Jak na razie Niemki na MŚ reprezentowały jedynie Viktoria Rebensburg (w supergigancie) i Kira Weidle (w supergigancie i w kombinacji). Rebensburg otarła się o medal w supergigancie zajmując 4. miejsce. Kira Weidle w super G zajęła 23. miejsce, a w kombinacji została zdyskwalifikowana za nieprawidłowo przejechaną bramkę w slalomie.

Źródło: twitter.com/skiverband

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.