Maren Hammerschmidt opuści początek sezonu

www.maren-hammerschmidt.eu

www.maren-hammerschmidt.eu

Maren Hammerschmidt opuści początek Pucharu Świata 2018/2019. Niemka, która miała przeprowadzoną operację kostki, musi zrezygnować z pierwszych startów sezonu. – Zdaje sobie sprawę, że to najgorszy z możliwych momentów na zabieg, ale czasami trzeba słuchać swojego ciała – przyznaje.

Hammeschmidt to mocny punkt reprezentacji Niemiec, szczególnie w kontekście sztafety. Maren jest mistrzynią świata, a także brązową medalistką właśnie w rywalizacji drużynowej. Wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata wraz z koleżankami z reprezentacji. W poprzednim sezonie udało jej się zająć dobre, szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Tego- i przyszłoroczne starty zacznie z opóźnieniem, gdyż niedawno poddała się operacji kostki. – Zerwanie więzadła, którego doznałam na igrzyskach nigdy nie zagoiło się prawidłowo. Stąd ból w kostce i poniedziałkowa operacja – informuje 28-latka.

Możliwe, że będą potrzebne Hammerschmidt starty kontrolne, tj. rywalizacja w Pucharze IBU, gdyż reprezentantki Niemiec w biathlonie są na bardzo wysokim poziomie sportowym (np. Dahlmeier, Hildebrand czy nawet Herrmann) i trudno będzie jej powrócić do stałego powoływania na zawody Pucharu Świata, jednak jest świadoma tego, że kontuzja wymagała wyleczenia właśnie w tym momencie.

źródło: biathlon.pl 

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.